Kekova Mavi Tur

Kekova Mavi Tur, Akdeniz'in en güzel, en berrak ve turkuaz sularına sahip koyları keşfetmek için mükemmel bir seçenektir. Kekova Adası ve çevresindeki koylar, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunar.

Turistik bir bölge olan Kekova, çok sayıda otel, kafe, restoran ve sosyal tesis alanına sahiptir. Bölgenin M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan tarihi, gezilecek yerleri ile Mavi Yolculuk rotalarının en güzelini sunar. Eski adıyla “Theimussa” olarak bilinen Üçağız, Kekova’nın hemen yanında yer alır ve M.Ö. 4. Yüzyıllardan kalma mezar kalıntıları içerir. Kekova’da ayrıca Rodos Şövalyeleri tarafından kurulan kale kalıntıları da bulunmaktadır​​.

Mavi Tur, huzur, heyecan ve doğayı içinde barındıran eğlenceli bir tatil olarak tanımlanabilir. Kabin kiralama seçeneğiyle, konforlu kabin yatakları içeren teknelerde tek kişi veya iki kişilik kabinlerde konaklayabilirsiniz. Bu tur, diğer ülkelerden gelen misafirlerle tanışma şansı da sunar​​.

Kekova koyları, günübirlik tekne turları için de uygun olup, masmavi koylarda uyanma, nefis manzaralar eşliğinde güneşi batırma ve lezzetli sofralarda uzun sohbetler yapma fırsatı verir.

Örneğin, Kaş-Kekova konaklamalı tur programları, Kekova Adası'nın tarihi kalıntıları, Tersane Koyu, Kaleköy, Karalos, Akvaryum Koyu ve Limanağzı Koyu gibi çeşitli durakları içerir. Bu turlar sırasında Likya yolu yürüyüş turları ve antik kentleri ziyaret etme gibi kültürel etkinlikler de sunulmaktadır​​.

 • EN İYİ FİYAT

  Turkuaz Mavi Tur, 7 Gece

  Turkuaz Mavi Tur, 7 Gece
  8 Gün
  Deniz
  701
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Likya Mavi Tur, 7 Gece

  8 Gün
  Deniz
  701
  Detaylar
 • Kaş - Kekova- Demre, 4 Gece

  5 Gün
  Deniz
  421
  Detaylar
 • Demre - Kekova - Kaş, 3 Gece

  4 Gün
  Deniz
  421
  Detaylar