Üçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik GeziÜçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik GeziÜçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik GeziÜçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik GeziÜçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik Gezi

Üçağız’dan Tekne ile Kekova’ya Günübirlik Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Kekova’nın muhteşem manzarasına hayran kalın
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın

Yaz, Kekova bölgesi boyunca Kekova'nın en güzel koylarını ziyaret ederek Üçağız'dan tekne turu yaparak gününüzü güneşi içinize çekerek geçirmek için en iyi mevsimdir.

ÜÇAĞIZ - KEKOVA TUR ROTASI

ÜÇAĞIZ KÖYÜ

Su üzerinde aksiyon dolu bir güne hazır olun! Saat 10:20 ile 10:40 arasında tekne turuna çıkmak üzere Üçağız Köyü limanına zamanında gidin.

AKVARYUM KOYU

Kekova Adası'nın yanındaki bu pitoresk koyda bir saatlik yüzme molası sırasında serinleyin ve güzelliğiyle göz kamaştırın.

Akvaryum Koyu'nda Türk çayı ve bisküvi servisi.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. Dolchiste antik kenti, 2. yüzyılda meydana gelen bir deprem nedeniyle sular altında kalmış. Bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları kent hakkında etkileyici bir izlenim sunuyor. Bu korunan bir alan olduğundan burada yüzme yapılmamaktadır, bu yüzden sitenin keşfi için daha iyi bir yol var: Teknemizde, altında cam olan bir pencere ile kalıntıların yanında seyir halinde olabilir, unutulmaz fotoğraflar çekme fırsatını yakalayabilirsiniz.

BURÇ KOYU

Burç Koyu'nda yüzme molası. Soğuk su altı doğal su kaynakları nedeniyle bu bölgede deniz biraz daha serindir.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliğini deneyimleyebileceğiniz ve çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılmayı tercih edebileceğiniz Gökkaya Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz Esmeralda Koyu'nda yüzmek için mola vereceğiz.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz).

Teknemiz bir saatliğine Kaleköy limanına (antik Simena) demirleyecek ve size kale kalıntılarına ve nekropolise ev sahipliği yapan bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman verecektir. Yokuş yukarı yapacağınız bir yürüyüş, size Kekova bölgesinin muhteşem manzaralarını sunacak. Simena Kalesi’ne hayranlık verici manzarasını aşağıdan da izleyebilir, kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir dalış daha yapmak için kullanabilirsiniz.

ÜÇAĞIZ KÖYÜ

Heyecan verici bir maceranın ardından, bu unutulmaz tekne turunun sona ereceği Üçağız köy limanına döneceğiz. Akşam yemeği seçenekleri için merkeze gidebilir veya bir sonraki varış noktanıza devam edebilirsiniz.


DAHİL OLANLAR:
Öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#26
LOKASYON:
Üçağız
YEMEK:
Ana yemek (tavuk); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Üçağız Limanı
BİTİŞ:
Üçağız Limanı
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Saat
Üçağız
26

25

en düşük kişi başı