Olimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur

Olimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Sizi Olympos'tan aldığımız andan itibaren sizinle ilgilenen bu eşsiz özel Kekova ve Demre (Myra) turuna bir göz atın.

Arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte keşfedip keyfini çıkarabileceğiniz en iyi doğa ve tarihi mekanlardan bazılarını seçtik. Simena Kalesi'nin (denizden 45 m yüksekte) panoramik manzarası ve muhteşem turkuaz sularıyla ünlü Esmeralda Körfezi ve Burç Körfezi'nin panoramik manzarası dahil, tekneyle öne çıkan özelliklerle size lüks ve unutulmaz bir yolculuk garanti ediyoruz.

Kara turumuzda öne çıkanlar arasında günümüz çocuklarının çok sevdiği Noel Baba'ya bağlanan St. Nicholas Kilisesi ve antik tiyatroya ve büyüleyici kaya mezarlarına ev sahipliği yapan Myra'ya değerli bir ziyaret yer alıyor.

TUR ROTASI

OLYMPOS-DEMRE

Olympos'taki otelinizden size özel transfer hizmeti sunarak Demre'ye ulaşım derdini ortadan kaldıralım. 12 kişilik konforlu aracımız sizi Demre'ye getirecektir.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Kekova yolculuğumuzun başlangıcında teknenin sizi beklediği Demre limanına doğru yola çıkacağız. Çapa kaldırıldığında yola çıkıyoruz!

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. Dolchiste antik kenti, 2. yüzyılda meydana gelen bir deprem nedeniyle sular altında kalmış. Bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları kent hakkında etkileyici bir izlenim sunuyor. Koruma altında bir alan olduğu için bölgede yüzmeye izin verilmiyor. Bölgeyi keşfedebilmeniz için cam tabanlı teknemizle sizleri kalıntıların yanında gezdiriyor, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı tanıyoruz.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Teknemiz bir saatliğine Kaleköy limanına (antik Simena) demirleyecek ve size kale kalıntılarına ve nekropolise ev sahipliği yapan bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman verecektir. Yamaçta bir yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzaralarını sunacaktır. Simena Kalesi’ne hayranlık verici manzarasını aşağıdan da izleyebilir, kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir dalış daha yapmak için kullanabilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu büyüleyici yolculuk boyunca huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı.

BURÇ KOYU

Doğal kaynak suları nedeniyle suyun daha serin hissedildiği Burç Koyu’nda vereceğimiz yüzme molasında bölgenin huzurlu ortamının tadını çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliğini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılabileceğiniz Gökkaya Koyu’nda yüzmek için mola vereceğiz.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişi ile ünlü bu ilgi çekici doğal oluşumlu mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Bilinen 7 deniz kaplumbağası türünden 3’ü Akdeniz’de bulunur. Karemlik Koyu’nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında görme şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuzun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki bir müze ziyaretiyle devam edecek.

LİKYA UYGARLIKLARI MÜZESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 75 TL (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Ziyaretçi kabul alanında, Andriake harabelerinin yanından geçen yürüyüş yolları bulacaksınız. Yoldaki son nokta, Likya Uygarlıkları Müzesi’ne dönüştürülen 2. yüzyıldan kalma eski bir tahıl ambarıdır. Burada, yakınlardaki Likya şehirlerinden yıllarca ayakta kalmış eserler bulacaksınız ve size bölgenin antik tarihi hakkında daha fazla bilgi verecek.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 250 TL (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Gezimiz Demre ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi ile devam ediyor. MS 520 yılında inşa edilen bu ilginç arkeolojik bina, 4. yüzyılda Myra’da yaşamış koruyucu Aziz Nikolaos anısına inşa edilen bir kilise olarak faaliyetine başladı. Burada, Myra antik kentinin var olduğu zamana geri dönerek eski kilisenin kalıntılarını keşfedebilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 180 TL (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre’nin en ünlü arkeolojik sitesini keşfetme şansı! Myra’nın MÖ 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemlerken, tarihte gerçek bir geri adım. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zaman var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya’nın en büyüğü!) Ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarlar.

DEMRE-OLİMPOS

Dolu dolu bir ferahlık, dinlenme, doğa ve tarih yolculuğu sunan turumuz, sizi Olympos’taki otelinize geri götürerek tamamlanacaktır. Pek çok unutulmaz durak varken sizce hangisi favoriniz olacak?

DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu, şnorkel ekipmanları

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl), Likya Uygarlıkları Müzesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#24
LOKASYON:
Olympos
YEMEK:
Ana yemek (tavuk, köfte veya balık); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Olympos
24

11.000TL

en düşük kişi başı

11.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.