Olimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziOlimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük Gezi

Olimpos’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın
  • Demre'deki Myra Antik Kent'te tarihe yolculuk edin.

Olympos'tan Kekova ve Demre'ye (Myra) yapılacak bu heyecan verici günlük gezi ile maceraya atılmaya hazır olun.

Tekne gezisinin öne çıkanları arasında Kekova Batık Şehri, Simena tepe kalıntıları, Gökkaya Körfezi'nin muhteşem suları ve kaplumbağa izleme noktası olan Karemlik Koyu yer alıyor. Kara turumuz kapsamında Myra antik kentini, Roma tiyatrosunu ve ilgi çekici kaya mezarlarını keşfetme şansını yakalıyorsunuz.

DEMRE - KEKOVA TUR ROTASI

OLYMPOS-DEMRE

Pitoresk Olympos'taki otelinize yerleştikten sonra, Kekova ve Demre turu için hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Hazır olun ve ekibimizin sizi Olympos’taki seçtiğiniz buluşma noktasından almak üzere bekleyin.

Hazır olun ve ekibimizin sizi Olympos'ta seçtiğiniz buluşma noktasından almasını bekleyin.

* 14 kişilik konforlu aracımız sizi saat 10:30-10:45 civarında teknenin Kekova'ya hareket edeceği Demre Limanı'na transfer edecektir.

* Kalkış saati ve alınış noktaları rezervasyon formunda belirtilmektedir.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. 2. yüzyılda yaşanan deprem nedeniyle Dolchiste Antik Kenti sular altında kalmış ve bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları her zaman iz bırakmıştır. Burası koruma alanı olduğundan, burada yüzmeye izin verilmiyor. Peki, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı veren, altta cam pencere bulunan teknemizle harabelerin yanından dolaşarak bölgeyi keşfetmenin daha iyi bir yolu var mı?

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Teknemiz Kaleköy limanına (antik Simena) bir saatliğine demir atacak ve size kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman tanıyacaktır. Yamaçta yapacağınız yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzarasını sunacaktır. Simena Kalesi'ni aşağıdan seyretmek isterseniz kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir kez daha dalmak için değerlendirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu büyüleyici yolculuk boyunca huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı.

BURÇ KOYU

Soğuk sualtı doğal kaynakları nedeniyle suyun daha serin olduğu Burç Koyu'nda yüzme molası verirken bu bölgenin huzurlu ortamının keyfini çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliklerini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılmayı tercih edebileceğiniz Gökkaya Koyu'nda yüzmeyi bırakacağız.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Bilinen 7 deniz kaplumbağası türünden 3'ü Akdeniz'de bulunmaktadır. Karemlik Koyu'nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında arama şansına sahip olacaksınız

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Su üzerinde yapacağınız büyüleyici yolculuğun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki tarihi mekan ziyaretiyle devam edecektir.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre'nin en ünlü arkeolojik alanını keşfetme şansı! Myra'nın M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemleyerek tarihe gerçek bir adım atın. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zamanınız var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya'nın en büyüğü!) ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarları.

DEMRE-OLİMPOS

Ne yazık ki turunuzun sona ermesi gerekiyor, ancak sizi Türkiye'de tatilinize devam edebileceğiniz ve bugün gördüğünüz tüm büyüleyici manzaraları hatırlayabileceğiniz Olympos'a geri götürmeden önce değil.

DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, Simena Kalesi Giriş Bileti (90 TL), Myra Giriş Bileti (300 TL)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#16
LOKASYON:
Olympos
YEMEK:
Ana yemek (tavuk veya balık); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Olympos
16

1.000TL

en düşük kişi başı

1.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.