Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer

Kemer’den Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur Kemer


  • Kekova’nın muhteşem manzarasına hayran kalın
  • Birbirinden güzel koylarda yüzün ve şnorkel yapın
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Kekova ve Myra’nın (Demre) güzellik ve tarihini özel turumuzla deneyimleyin. Kemer’den başlayarak, lezzetli yemeklerden ulaşıma kadar her şeyi sizin için düzenleyeceğiz, böylece seyahatinizin tadını tam anlamıyla çıkarabilirsiniz. Arkanıza yaslanın ve Esmeralda Koyu, Burç Koyu gibi serin sularıyla bilinen koyları ve mağaraları keşfederken rahatlayın. Simena Kalesi’nden muazzam manzaraların tadını çıkarın ve ardından Myra Antik Kenti’ne giderek etkileyici bir arkeolojik deneyim yaşayın.

TUR ROTASI

KEMER’DEN DEMRE’YE

Kemer’de konaklamak, büyüleyici eski kasabası, hareketli merkezi ve nefes kesen sahili ile mükemmel bir karardır. Ama neden tatilinizi daha da güzelleştirmiyorsunuz? Sabah 7’de başlayan Demre, Myra ve Kekova’ya özel bir tur sunuyoruz. Kemer’deki otelinizden sizi rahat bir araçla özel transfer hizmeti ile alıp Demre’ye götüreceğiz.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Demre limanına gidecek ve orada tekne bizi Kekova turumuza başlamak üzere bekleyecek. Çapa kaldırıldığında, yelken açacağız.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Kekova Batık Şehri’nin etrafında heyecan verici bir yolculuğa çıkın ve büyüleyici geçmişini keşfedin. Eski çağlara dayanan Dolchiste kenti, 2. yüzyılda bir depremle sular altında kalmış ve büyüleyici sualtı kalıntılarını bırakmıştır. Bu alan korunduğu için yüzmeye izin verilmez. Ancak, teknemizde gezerek siteyi keşfedebilir ve kalıntıların harika fotoğraflarını çekebilirsiniz.

AKVARYUM KOYU

Müthiş manzaraya sahip Akvaryum Koyu’nda serin bir yüzme molasının tadını çıkarın ve güneşin keyfini sürün.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz).

Gezimiz sırasında, antik Simena olarak da bilinen Kaleköy limanında mola vereceğiz. Şirin köyü keşfetmek için bir saatimiz olacak, burası kale kalıntıları ve nekropol ile ünlüdür. Yürüyüşü sevenler için, yamaçları tırmanmak sizi Kekova bölgesinin etkileyici manzaralarıyla ödüllendirecektir. Bunun yerine, rahatlamayı ve manzaranın tadını çıkarmayı tercih ediyorsanız, kristal berraklığındaki mavi sular içinde Simena Kalesi’ni aşağıdan izlerken bir başka yüzme molası yapabilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Şimdi nefes kesen Esmeralda Koyu’nda serinletici bir öğle yemeği ve yüzme molası zamanı. Bu heyecan verici yolculukta sakin çevrenin tadını çıkarmak ve huzuru yaşamak için bir an ayırın.

BURÇ KOYU

Burç Koyu’nda serinletici bir yüzme molası verin ve sakin atmosferin tadını çıkarın. Bu bölgedeki su, doğal kaynakların varlığı sayesinde diğer koylardan daha serindir.

GÖKKAYA KOYU

Gökkaya Koyu’nda yüzme molası vereceğiz, böylece muazzam doğal çevrenin tadını çıkarabileceksiniz. Ayrıca, mevcut olan heyecan verici su sporlarından herhangi birine katılma şansına sahipsiniz.

KORSAN MAĞARASI

Bu etkileyici büyüklüğü ve eşsiz kavisli girişiyle bilinen ilginç mağarayı keşfedin. Doğal olarak oluşan ve ziyaret edilmeye değer bir yapıya sahiptir.

KAREMLİK KOYU

Akdeniz’de bilinen 7 deniz kaplumbağa türünden 3’ü gözlemleyebilirsiniz. Bu muazzam yaratıkları doğal ortamlarında gözlemleyebilirsiniz.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuz sona erdiğinde teknemiz Demre Limanı’na demirleyecektir. Burada turunuz yakındaki bir müzeyi ziyaret ederek devam edecek.

LİKYA UYGARLIKLARI MÜZESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Ziyaretçi kabul alanına vardığınızda, sizi Andriake kalıntılarından geçirecek yürüyüş yollarını fark edeceksiniz. Yol, 2. yüzyıl ambarına kadar uzanır ve bu ambar Likya Medeniyetleri Müzesi’ne dönüştürülmüştür. Burada, zamanın sınavını geçen yakındaki Likya şehirlerinden gelen eserleri keşfedebilir ve bölgenin antik tarihine dair bir anlayış elde edebilirsiniz.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 390 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Turumuz bizi Demre’nin merkezinde bulunan Noel Baba Müzesi’ne götürüyor. Bu etkileyici arkeolojik bina, 520 yılında, 4. yüzyıldan olan Aziz Nikolaos’a saygı amacıyla bir kilise olarak inşa edilmiştir. Kilisenin kalıntılarını keşfedebilir ve antik Myra şehrinin hala canlı olduğu günlerdeki atmosfere kendinizi kaptırabilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre’nin en ünlü arkeolojik alanını keşfedin ve M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan Myra’nın dikkat çekici antik kalıntılarını görerek geçmişe bir yolculuk yapın. Bu durak, iki önemli özelliğini keşfetme fırsatı sunar – bir Roma tarzı tiyatro (Likya’nın en büyüğü!) ve dağların içine oyulmuş esrarengiz kaya mezarları.

DEMRE’DEN KEMER’E

Sizi Kemer’e geri götüreceğiz, böylece Türkiye’deki tatilinize devam edebilir ve tur boyunca yaptığınız anıları hatırlayabilirsiniz.

DAHİL OLANLAR:
Özel Transfer, Öğle Yemeği, 7 Saatlik Tekne Turu, Şnorkelle Dalış Ekipmanları

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, plaj havluları, bahşiş, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl), Likya Uygarlıkları Müzesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#29
LOKASYON:
Kemer
YEMEK:
Ana yemek (tavuk veya balık); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Kemer
29

11.000TL

en düşük kişi başı

11.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.