Kaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük Gezi

Kaş’tan Kekova, Demre ve Myra’ya Günlük Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Şirin Kaş kasabasında kalıyorsanız, antik kalıntılar ve terk edilemeyecek kadar güzel çarpıcı turkuaz sular için Kekova ve Demre (Myra) günübirlik gezimizden yararlanın!

Tekne gezisinin öne çıkanları arasında Batık Şehir'in su altı kalıntıları, Kaleköy (antik Simena) köyünde dolaşmak ve deniz kaplumbağalarını keşfe çıkabileceğiniz Burç Koyu ve Karemlik Koyu gibi çok sayıda muhteşem koyda yüzmek yer alıyor! Tekrar karaya vardığımızda, Likya Medeniyetleri Müzesi'ni ve antik Myra'nın büyüleyici kaya mezarlarını ziyaret ederek Likya tarihi hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaksınız.

KAŞ-DEMRE TUR ROTASI

KAŞ-DEMRE

Kaş, hareketli merkezi, butik mağazaları, muhteşem gün batımları ve muhteşem sahil manzarasıyla herkese göre bir şeyler sunan bir ilçedir. Bu turumuzda Kaş'taki karşılama noktasından sabah transferimiz ile başlayarak daha uzaktaki yerleri kolaylıkla keşfedebilirsiniz.

* Kalkış saati ve alış noktaları rezervasyon formunda gösterilmektedir.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Kekova yolculuğumuzun başlangıcında teknenin sizi beklediği Demre limanına doğru yola çıkacağız. Çapa kaldırıldığında yola çıkıyoruz.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. 2. yüzyılda yaşanan deprem nedeniyle Dolchiste Antik Kenti sular altında kalmış ve bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları her zaman iz bırakmıştır. Burası koruma alanı olduğundan, burada yüzmeye izin verilmiyor. Peki, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı veren, altta cam pencere bulunan teknemizle harabelerin yanından dolaşarak bölgeyi keşfetmenin daha iyi bir yolu var mı?

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Teknemiz Kaleköy limanına (antik Simena) bir saatliğine demir atacak ve size kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman tanıyacaktır. Yamaçta yapacağınız yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzarasını sunacaktır. Simena Kalesi'ni aşağıdan seyretmek isterseniz kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir kez daha dalmak için değerlendirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı.

BURÇ KOYU

Soğuk sualtı doğal kaynakları nedeniyle suyun daha serin olduğu Burç Koyu'nda yüzme molası verirken bu bölgenin huzurlu ortamının keyfini çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliklerini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılmayı tercih edebileceğiniz Gökkaya Körfezi'nde yüzmeyi bırakacağız.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Bilinen 7 deniz kaplumbağası türünden 3'ü Akdeniz'de bulunmaktadır. Karemlik Koyu'nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında arama şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuzun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki bir müze ziyaretiyle devam edecek.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ (İSTEĞE BAĞLI)

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 250 TL (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Turumuz Demre ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi ile devam ediyor. İlk olarak M.S. 520 yılında inşa edilen bu ilginç arkeolojik yapı, 4. yüzyılda koruyucu aziz olan Myra'lı Aziz Nikolaos'un anısına inşa edilen bir kilise olarak faaliyete geçmiştir. Burada, bu eski kilisenin kalıntılarını keşfedebilir, kendinizi Myra antik kentinin hâlâ var olduğu zamanlara götürebilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saat

Giriş ücreti: 180 TL (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre'nin en ünlü arkeolojik alanını keşfetme şansı! Myra'nın M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemleyerek tarihe gerçek bir adım atın. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zamanınız var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya'nın en büyüğü!) ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarları.

DEMRE-KAŞ

Bu turda size gösterdiğimiz manzaraları beğeneceğinizi umuyoruz. Sizi turunuzun resmi olarak sona ereceği pitoresk Kaş kasabasına geri götüreceğiz.


DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#18
LOKASYON:
Kaş
YEMEK:
Ana yemek (tavuk); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Kaş
18

BİLGİ
İSTEYİNİZBİLGİ
İSTEYİNİZ

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.