Kaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur

Kaş’tan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Kekova ve Demre'yi (Myra) tam anlamıyla keşfetmek için bölgenin en güzel doğa ve tarihi yerlerini bünyesinde barındıran Kaş'tan (Kaş) bu özel turu seçin.

Tekne turu, Esmeralda Körfezi ve Burç Körfezi'nin muhteşem masmavi sularında duraklamaları ve Kaleköy köyünün tepesinden nefes kesen panoramik manzaraları izleme şansını içerir. Karada görülecek yerler arasında St. Nicholas Kilisesi (gerçek hayattaki Noel Baba'nın orijinal dinlenme yeri) ve Myra'nın ünlü mezarlarının kalıntıları yer alır.


TUR ROTASI

KAŞ-DEMRE

Demre, Myra ve Kekova'ya özel tur ile mükemmel bir seçim yaptınız. Hazır olun ve Kaş'taki otelinizde bekleyin, sabah 09:30'da sizi Demre Limanı'na götürüp tekne maceranıza birlikte başlayabilirsiniz.

 DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Kekova yolculuğumuzun başlangıcında teknenin sizi beklediği Demre limanına doğru yola çıkacağız. Çapa kaldırıldığında yola çıkıyoruz!

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. 2. yüzyılda yaşanan deprem nedeniyle Dolchiste Antik Kenti sular altında kalmış ve bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları her zaman iz bırakmıştır. Burası koruma alanı olduğundan, burada yüzmeye izin verilmiyor. Öyleyse, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı veren, altta cam pencere bulunan teknemizle harabelerin yanından dolaşarak bölgeyi keşfetmenin daha iyi bir yolu olabilir mi?

AKVARYUM KOYU

Keyifli bir yüzme molası vereceğimiz mükemmel Akvaryum Koyu’nda güneşin çekiciliğini teninizde hissedin.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz).

Teknemiz Kaleköy limanına (antik Simena) bir saatliğine demir atacak ve size kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman tanıyacaktır. Yamaçta yapacağınız yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzarasını sunacaktır. Simena Kalesi'ni aşağıdan seyretmek isterseniz kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir kez daha dalmak için değerlendirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı.

BURÇ KOYU

Soğuk sualtı doğal kaynakları nedeniyle suyun daha serin olduğu Burç Koyu'nda yüzme molası verirken bu bölgenin huzurlu ortamının keyfini çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliğini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılabileceğiniz Gökkaya Koyu’nda yüzmek için mola vereceğiz.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Bilinen 7 deniz kaplumbağası türünden 3’ü Akdeniz’de bulunur. Karemlik Koyu’nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında görme şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuzun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki bir müze ziyaretiyle devam edecek.

LİKYA MEDENİYETLERİ MÜZESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Ziyaretçi kabul alanında, Andriake kalıntılarını görebilmek için yürüyüş yolları bulacaksınız. Yoldaki son nokta, Likya Medeniyetleri Müzesi’ne dönüştürülen 2. yüzyıldan kalma eski bir tahıl ambarıdır. Burada, yıllara dayanan ve bölgenin antik tarihini daha iyi anlamanızı sağlayan yakındaki Likya şehirlerinden kalan eserleri bulacaksınız.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 390 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Turumuz Demre ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi ile devam ediyor. İlk olarak M.S. 520 yılında inşa edilen bu ilginç arkeolojik yapı, 4. yüzyılda koruyucu aziz olan Myra'lı Aziz Nikolaos'un anısına inşa edilen bir kilise olarak faaliyete geçmiştir. Burada, bu eski kilisenin kalıntılarını keşfedebilir, kendinizi Myra antik kentinin hâlâ var olduğu zamanlara götürebilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre'nin en ünlü arkeolojik alanını keşfetme şansı! Myra'nın M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemleyerek tarihe gerçek bir adım atın. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zamanınız var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya'nın en büyüğü!) ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarları.

DEMRE-KAŞ

Kekova ve Demre'yi keşfederek geçireceğiniz gerçekten unutulmaz bir yolculuğun ardından, özel bir transfer sizi Kaş'taki otelinize geri getirecek, rahatlamanıza ve günlük deneyimlerinizi özümsemenize izin verecektir.


DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu, şnorkel ekipmanları

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl), Likya Uygarlıkları Müzesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#23
LOKASYON:
Kaş
YEMEK:
Ana yemek (tavuk veya balık); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Kaş
23

11.000TL

en düşük kişi başı

11.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.