Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi

Kalkan’dan Kekova Adası’na Günübirlik Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Kekova’nın muhteşem manzarasına hayran kalın
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın

Kalkan’dan Kekova bölgesine unutulmaz bir tam gün tekne turu yaşamak için bize katılın. Deneyimli mürettebatımız, heyecan verici güzergahımız ve mükemmel hizmetimiz, sizin ve arkadaşlarınızın unutulmaz bir macera yaşamasını sağlar. Bu paylaşımlı günübirlik turda, Kekova bölgesinin en güzel noktalarını keşfetme fırsatına sahip olacak, yeni insanlarla tanışacak ve sevdiklerinizle kalıcı anılar biriktireceksiniz. Gezinin öne çıkanları arasında, nefes kesen panoramik sahil manzarasına sahip Simena Kalesi kalıntılarını ziyaret etmek, Akvaryum ve Tersane Koyları' ndaki antik su altı kalıntıları arasında yüzmek yer alıyor.

KALKAN - KEKOVA TUR ROTASI

KALKAN’DAN UCAGİZ/DEMRE LİMANI’NA

Başlangıç olarak sizinle Kalkan’da belirlenen yerde buluşacağız ve sizi Üçağız/Demre limanındaki teknemize ulaştıracağız. Ardından deniz üzerinde heyecanlı bir güne hazırlanacağız! Üçağız/Demre limanından saat 10:20-10:40 arası tekne gezimize başlayacağız.

AKVARYUM KOYU

Kekova Adası yakınındaki muhteşem koyda bir saatlik serinletici bir yüzme molası verin ve nefes kesen güzelliğine hayran kalın.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresinde olağanüstü bir yolculukla Kekova’nın büyüleyici tarihini keşfedin. Geçmişi çok eskilere dayanan Dolchiste şehri, 2. yüzyılda yaşanan depremle sular altında kaldı. Günümüzde su altı kalıntıları ziyaretçileri büyülemeye devam ediyor. Burası korunan bir alan olduğundan yüzmek yasaktır, ancak yine de kalıntıların yanında keyifli bir tekne turu yaparak bölgeye hayran kalabilirsiniz. Bu size sonsuza kadar yanınızda kalacak nefes kesen fotoğraflar çekme fırsatı verecektir.

BURÇ KOYU

Burç Koyu’nda kısa bir yüzme molası vereceğiz. Burada su yüzeyinin altında doğal soğuk kaynaklar olduğu için su biraz daha serindir.

KORSAN MAĞARASI

Etkileyici boyutu ve tamamen doğanın oluşturduğu kavisli girişiyle ünlü bu büyüleyici mağarayı keşfedin.

GÖKKAYA KOYU

Artık biraz mola verip Gökkaya Koyu’nda öğle yemeğinin ve yüzmenin tadını çıkarmanın zamanı geldi. Bu muhteşem konum, ilgilenenler için nefes kesen doğal güzellikler ve çeşitli heyecan verici su sporları sunmaktadır.

ESMERALDA KOYU

Bu keyifli yolculuk sırasında huzurlu ve sakin ortamın tadını çıkararak yüzebileceğiniz Esmeralda Koyu’nda mola vereceğiz.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Teknemiz, antik Simena olarak da bilinen Kaleköy limanına bir saatliğine demirlemeyi planlıyor. Bu süre zarfında kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu şirin ve otantik köyü keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Biraz yürüyüşe çıkmayı planlıyorsanız, Kekova bölgesinin nefes kesen manzarasını görmek için yamaca tırmanabilirsiniz. Alternatif olarak suya daha yakın kalmayı tercih ediyorsanız, güzel mavi sulara serinletici bir dalış yapabilir ve Simena Kalesi’ni uzaktan hayranlıkla izleyebilirsiniz.

ÜÇAĞIZ/DEMRE LİMANINDAN KALKAN’A

Heyecan verici bir maceranın ardından tekne gezimiz Ucagiz/Demre limanına dönüşümüzle sona erecek. Bu turda size gösterdiğimiz nefes kesici manzaraların tadını çıkarmanızı içtenlikle umuyoruz. Tekne gezisinin tamamlanmasının ardından, turunuzun resmi olarak sona ereceği Kalkan’ın büyüleyici kasabasına geri götürüleceksiniz.

EK BİLGİLER


DAHİL OLANLAR:
Transfer, Öğle yemeği, 9 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#28
LOKASYON:
Kalkan
YEMEK:
Ana yemek (tavuk); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Kalkan
28

800TL

en düşük kişi başı

800TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.