Kalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük GeziKalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük Gezi

Kalkan’dan Kekova Adası, Demre ve Myra’ya Günlük Gezi


  • Kekova’nın muhteşem manzarasına hayran kalın
  • Birbirinden güzel koylarda yüzün ve şnorkel yapın
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Eğer büyüleyici Kalkan kasabasında konaklıyorsanız, sizi Kekova ve Demre (Myra) günlük turumuza katılmaya davet ediyoruz. Burada antik kalıntıları keşfedecek ve kaçırılmayacak kadar güzel olan nefes kesici turkuaz suların tadını çıkaracaksınız.

Tekne yolculuğu sırasında Batık Şehir’in büyüleyici su altı kalıntılarına tanık olacak, Kaleköy’de (antik Simena olarak bilinir) dolaşacak ve aralarında Burç Koyu ve Karemlik Koyu’nun da bulunduğu birçok muhteşem koya dalacaksınız. Hatta bazı deniz kaplumbağalarını bile görebilirsiniz. Karaya döndüğümüzde, diğer önemli yerlerin yanı sıra Likya Medeniyetleri Müzesi’ni ve antik Myra’nın ilgi çekici kayaya oyulmuş mezarlarını ziyaret ederek Likya uygarlığının tarihini derinlemesine inceleme şansına sahip olacaksınız.

KALKAN-DEMRE TUR ROTASI

KALKAN-DEMRE

Canlı bir merkez, benzersiz butikler, nefes kesen gün batımları ve muhteşem sahil manzaraları bulacağınız büyüleyici Kalkan kasabasını keşfedin. Turumuz kasaba sınırlarının ötesini kolaylıkla keşfetme fırsatı sunuyor. Gününüze Kalkan’da tercih ettiğiniz karşılama noktasından sabah transferiyle başlayın. Rezervasyon formunda kalkış saatleri ve karşılama noktaları hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Demre limanına gideceğiz, burada sizi bekleyen bir tekne ile Kekova gezinize başlayacaksınız. Çapa kaldırıldığında, hareket edeceğiz.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Kekova Batık Şehir’de olağanüstü bir yolculuğa çıkın ve ilgi çekici geçmişini ortaya çıkarın. Dolchiste Antik Kenti, 2. yüzyılda yaşanan güçlü bir depremin ardından sular altında kaldı ve arkasında sizi hayrete düşürecek büyüleyici su altı kalıntıları bıraktı. Koruma altındaki bu alanda yüzmek yasaktır ancak endişe etmeyin çünkü teknemizle harabeler arasında gezinerek bölgeyi keşfedebilirsiniz. Bu size sonsuza kadar saklayacağınız çarpıcı fotoğraflar çekmeniz için harika bir fırsat sunuyor.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Gezimiz sırasında antik Simena olarak da bilinen Kaleköy limanına uğrayacağız. Kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu şirin köyü keşfetmek için bir saatiniz olacak. Yamaca tırmanmayı tercih ederseniz Kekova bölgesinin muhteşem manzaralarıyla ödüllendirileceksiniz. Alternatif olarak, kalan zamanınızı berrak sularda yüzerek veya Simena Kalesi’ni aşağıdan hayranlıkla seyrederek geçirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Şimdi muhteşem Esmeralda Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı. Büyüleyici yolculuğumuzda bu güzel noktanın huzurunu yaşamak için bir an mola verin ve rahatlayın.

BURÇ KOYU

Burç Koyu’nda serinletici bir yüzme molası verin ve bu huzurlu ortamı deneyimleyin. Yüzeyin altındaki doğal soğuk kaynaklar sayesinde su burada diğer koylara göre daha serin geliyor.

GÖKKAYA KOYU

Gökkaya Koyu’nda yüzme molası vereceğiz, burada nefes kesen doğal ortamda kendinizi kaybedebilir ve heyecan verici su sporlarından birine katılabilirsiniz.

KORSAN MAĞARASI

Zamanla doğal olarak oluşan etkileyici boyutu ve eşsiz kavisli girişi ile bilinen bu büyüleyici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Akdeniz’de toplamda 7 bilinen deniz kaplumbağa türü bulunmaktadır, ve bunların 3’ü Karemlik Koyu’nda bulunabilir. Ziyaretiniz sırasında bu muazzam yaratıkları doğal yaşam alanlarında gözlemleyebilirsiniz.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Heyecan verici tekne gezinizi tamamladığınızda, tekne Demre Limanı’na demirleyecek. Oradan, turunuz yakındaki bir müze ziyareti ile devam edecek.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ (İSTEĞE BAĞLI)

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 390 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Şimdi turumuzdaki bir sonraki durağımız için Demre’nin merkezinde bulunan Noel Baba Müzesi’ne doğru ilerliyoruz. Bu etkileyici arkeolojik alan, ilk olarak M.S. 520’de, 4. yüzyıldan saygı gören azize Aziz Nikola anısına adanmış bir kilise olarak inşa edildi. Bu eski kilisenin tarihine kendinizi kaptırabilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saat

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre’nin ünlü arkeolojik alanını keşfedin ve M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan Myra antik kalıntılarını görün. Etkileyici Roma tarzı tiyatroyu, Likya’nın en büyüğünü, ve uçurumların üzerine oyulmuş ürkütücü kaya mezarlarını gözlemleyerek tarihe dalın. Bu iki etkileyici vurguyu tamamen keşfetmek için zaman ayırın.

DEMRE-KALKAN

Umarız bu tur sırasında size gösterdiğimiz manzaralardan keyif almışsınızdır. Gün sona erdiğinde sizi büyüleyici Kalkan’a geri getireceğiz ve turunuz resmi olarak sona erecek.

DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#30
LOKASYON:
Kalkan
YEMEK:
Ana yemek (tavuk); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın12 Saat
Kalkan
30

50

en düşük kişi başı