Kalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel TurKalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur

Kalkan’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Özel Tur


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin

Kekova ve Demre'nin sunduğu her şeyle birlikte en iyi doğa ve tarihi yerleri keşfetmenin en iyi yolu Kalkan'dan lüks özel bir turla çıkmaktır.

Ekibimiz, Simena Kalesi ve ünlü Batık Şehir gibi tarihi kalıntıların yanından geçen, Esmeralda Körfezi ve Gökkaya Körfezi gibi muhteşem koylarla durup durarak sizi şaşırtacak. Karada turumuz bilgilendirici Likya Medeniyetleri Müzesi, St. Nicholas Kilisesi ve antik Myra'nın ilgi çekici kaya mezarlarını ziyaret ederek devam ediyor.

TUR ROTASI

KALKAN-DEMRE

Öncelikle seyahatinizi olabildiğince sorunsuz hale getirmek için Kalkan'daki otelinizden özel transfer hizmeti ayarlayacağız. Konforlu aracımız sizi Demre Limanı'na ulaştıracaktır.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Kahvaltının ardından Kekova yolculuğumuzun başlaması için teknenin sizi beklediği Demre limanına doğru yola çıkacağız. Çapa kaldırıldığında yola çıkıyoruz!

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. Dolchiste antik kenti, 2. yüzyılda meydana gelen bir deprem nedeniyle sular altında kalmış. Bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları kent hakkında etkileyici bir izlenim sunuyor. Bu korunan bir alan olduğundan burada yüzme yapılmamaktadır, bu yüzden sitenin keşfi için daha iyi bir yol var: Teknemizde, altında cam olan bir pencere ile kalıntıların yanında seyir halinde olabilir, unutulmaz fotoğraflar çekme fırsatını yakalayabilirsiniz.

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz).

Teknemiz bir saatliğine Kaleköy limanına (antik Simena) demirleyecek ve size kale kalıntılarına ve nekropolise ev sahipliği yapan bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman verecektir. Yokuş yukarı yapacağınız bir yürüyüş, size Kekova bölgesinin muhteşem manzaralarını sunacak. Simena Kalesi’ne hayranlık verici manzarasını aşağıdan da izleyebilir, kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir dalış daha yapmak için kullanabilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası.

BURÇ KOYU

Soğuk sualtı doğal kaynakları nedeniyle suyun daha serin olduğu Burç Koyu'nda yüzme molası verirken bu bölgenin huzurlu ortamının keyfini çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliğini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılabileceğiniz Gökkaya Koyu’nda yüzmek için mola vereceğiz.

KORSAN MAĞARASI

Geniş boyutu ve kavisli girişi ile ünlü bu ilgi çekici doğal oluşumu keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Bilinen 7 deniz kaplumbağası türünden 3’ü Akdeniz’de bulunur. Karemlik Koyu’nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında görme şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuzun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki bir müze ziyaretiyle devam edecek.

LİKYA UYGARLIKLARI MÜZESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Ziyaretçi kabul alanında, Andriake kalıntılarını görebilmek için yürüyüş yolları bulacaksınız. Yoldaki son nokta, Likya Uygarlıkları Müzesi’ne dönüştürülen 2. yüzyıldan kalma eski bir tahıl ambarıdır. Burada, yıllara dayanan ve bölgenin antik tarihini daha iyi anlamanızı sağlayan yakındaki Likya şehirlerinden kalan eserleri bulacaksınız.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ

Süre: 30 dakika

Giriş ücreti: 390 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Gezimiz Demre ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi ile devam ediyor. MS 520 yılında inşa edilen bu ilginç arkeolojik bina, 4. yüzyılda Myra’da yaşamış koruyucu Aziz Nikolaos anısına inşa edilen bir kilise olarak faaliyetine başladı. Burada, Myra antik kentinin var olduğu zamana geri dönerek eski kilisenin kalıntılarını keşfedebilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre’nin en ünlü arkeolojik alanını keşfetme fırsatınız! Myra’nın MÖ 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemlerken, tarihte gerçek bir geri adım. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zaman var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya’nın en büyüğü!) Ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarlar.

DEMRE-KALKAN

Tüm eşsiz ve büyüleyici tekne ve kara turu manzaralarından keyif alacağınızı umuyoruz. Sizi Türkiye'deki unutulmaz tatilinize devam edebileceğiniz güzel Kalkan beldesine geri götürerek günü sonlandırıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu, şnorkel ekipmanları

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, plaj havluları, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl), Likya Uygarlıkları Müzesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#25
LOKASYON:
Kalkan
YEMEK:
Ana yemek (tavuk veya balık); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Kalkan
25

11.000TL

en düşük kişi başı

11.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.