Demre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük GeziDemre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük GeziDemre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük GeziDemre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük GeziDemre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük Gezi

Demre’den Tekne ile Kekova’ya Günlük Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Gökkaya Koyunda su aktivitelerinin tadını çıkarın

Yaz, Demre'den tekneyle Kekova'nın Akdeniz kıyısındaki en güzel koylarını ziyaret ederek gününüzü güneşin tadını çıkararak geçirmek için en iyi mevsimdir.

Bu günlük tekne turu, heyecan verici su sporları için popüler bir destinasyon olan Gökkaya Körfezi ve kaplumbağaları bulmak için mükemmel bir yer olan Karemlik Koyu da dahil olmak üzere Türkiye kıyı şeridinin berrak sularında yüzmek için bolca zaman sağlar!


DEMRE - KEKOVA TUR ROTASI

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Su üzerinde aksiyon dolu bir güne hazır olun! Saat 10-10:30 arası tekne turuna çıkmadan önce Demre limanına doğru yola çıkın.

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. 2. yüzyılda yaşanan deprem nedeniyle Dolchiste Antik Kenti sular altında kalmış ve bunun sonucunda ortaya çıkan su altı kalıntıları her zaman iz bırakmıştır. Burası koruma alanı olduğundan, burada yüzmeye izin verilmiyor. Peki, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı veren, altta cam pencere bulunan teknemizle harabelerin yanından dolaşarak bölgeyi keşfetmenin daha iyi bir yolu var mı?

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Teknemiz Kaleköy limanına (antik Simena) bir saatliğine demir atacak ve size kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman tanıyacaktır. Yamaçta yapacağınız yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzarasını sunacaktır. Simena Kalesi'ni aşağıdan seyretmek isterseniz kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir kez daha dalmak için değerlendirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sükunetin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası zamanı.

BURÇ KOYU

Öğle yemeğinin ardından Burç Koyu'nda 40 dakikalık yüzme molası. Soğuk su altı doğal su kaynakları nedeniyle bu bölgede deniz biraz daha serindir.

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliklerini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılmayı tercih edebileceğiniz Gökkaya Körfezi'nde yüzmeyi bırakacağız.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Dünya çapında bilinen 7 kaplumbağa türü vardır ve bunlardan 5’i Akdeniz’de bulunmakta. Karemlik Koyu’nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında görme şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Heyecan verici bir maceranın ardından Demre Limanı'na döneceğiz ve bu unutulmaz tekne yolculuğumuz sona erecek. Akşam yemeği seçenekleri için merkeze gidebilir veya bir sonraki varış noktanıza devam edebilirsiniz.

DAHİL OLANLAR:
Öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, plaj havluları, Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#19
LOKASYON:
Demre
YEMEK:
Ana yemek (tavuk); Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Demre Limanı
BİTİŞ:
Demre Limanı
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın7 Saat
Demre
19

30

en düşük kişi başı