Antalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziAntalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziAntalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziAntalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük GeziAntalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük Gezi

Antalya’dan Demre, Myra ve Kekova’ya Günlük Gezi


  • Akdeniz'in muhteşem koylarında yüzme keyfi
  • Kekova'nın Batık Şehri’nde tarihe tanıklık edin
  • Tarihi Simena Kalesi’nde dolaşın
  • Demre’nin müzelerinde tarihe yolculuk edin.

Antalya’dan ek bir transfer de dahil olmak üzere heyecan verici Kekova ve Demre turumuza gelin, en doğal bölgelerden bazılarını ve daha uzaktaki tarihi yerleri keşfedin.

Tekne turumuzdan başlayarak, kaplumbağaları görme şansı yakaladığınız Karemlik Koyu ve Esmeralda Koyu gibi güzel yerlere yelken açarken gözlerinizi Akdeniz’in büyüleyici safir sularından alamayacaksınız! Batık Şehir‘ in büyüleyici antik kalıntılarının ve Simena Kalesi çevresindeki ilgi çekici lahitlerin tadını çıkarmak için tarih meraklısı olmanıza gerek yok. Karaya döndüğünüzde, asıl öne çıkan nokta, kayalıklara oyulmuş kaya mezarlarının hem Türk ziyaretçileri hem de yabancıları cezbettiği Myra Antik Kenti.

Diğer tur misafirlerini tanımak için harcayabileceğiniz ortak bir deneyimden yana seçiminizi yapın. Ya da deneyimi yalnızca arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşma fırsatı için, tam günlük özel Antalya turunu tercih edin, ihtiyacınız olan mahremiyeti sağlayın ve benzersiz bir gezi yapın.

Tur Rotası

ANTALYA-DEMRE

Akdeniz kıyı şeridinin en büyüleyici şehirlerinden biri olan Antalya, Türkiye'ye yapılacak her gezinin önemli bir durağıdır ve Kekova ve Demre bölgelerini keşfedebilecek kadar yakındır. Kolaylık sağlamak için tur, Antalya'da tercih ettiğiniz buluşma noktasından sabah erken transferle başlar.

* Demre’ye 2,5 saatin biraz altında süren dinlendirici bir yolculuk sağlayacağız.

* Rezervasyon yaparken kalkış saatini ve teslim alma noktalarını bulabilirsiniz.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Kekova yolculuğumuzun başlangıcında teknemizin sizi beklediği Demre Limanı'na doğru yola çıkacağız. Çapa kaldırıldığında yola çıkıyoruz!

KEKOVA ADASI VE BATIK ŞEHİR

Batık Şehir çevresindeki bu eşsiz macerada Kekova tarihinin büyüleyici sırlarını keşfedin. 2. yüzyılda meydana gelen deprem nedeniyle sular altında kalan Dolchiste Antik Kenti'nin su altındaki kalıntıları her zaman iz bırakmaktadır. Burası koruma alanı olduğundan, burada yüzmeye izin verilmiyor. Peki, unutulmaz fotoğraflar çekme şansı veren, altta cam pencere bulunan teknemizle harabelerin yanından dolaşarak bölgeyi keşfetmenin daha iyi bir yolu var mı? 

SİMENA KALESİ (KALEKÖY)

Giriş Ücreti: 90 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz).

Teknemiz Kaleköy limanına (antik Simena) bir saatliğine demir atacak ve size kale kalıntıları ve nekropolün bulunduğu bu küçük otantik köyü ziyaret etmeniz için zaman tanıyacaktır. Yamaçta yapacağınız yürüyüş size Kekova bölgesinin muhteşem manzarasını sunacaktır. Simena Kalesi'ni aşağıdan seyretmek isterseniz kalan zamanınızı muhteşem mavi sulara bir kez daha dalmak için değerlendirebilirsiniz.

ESMERALDA KOYU

Bu eğlenceli yolculukta huzur ve sakinliğin tadını çıkarabileceğiniz güzel Esmeralda Koyu’nda öğle yemeği ve yüzme molası.

BURÇ KOYU

Soğuk sualtı doğal kaynakları nedeniyle suyun daha serin olduğu Burç Koyu'nda yüzme molası verirken bu bölgenin huzurlu ortamının keyfini çıkarın!

GÖKKAYA KOYU

Bölgenin doğal güzelliklerini deneyimleyebileceğiniz ve sunulan çeşitli heyecan verici su sporlarından birine katılmayı tercih edebileceğiniz Gökkaya Körfezi'nde yüzmeyi bırakacağız.

KORSAN MAĞARASI

Büyük boyutu ve kavisli girişiyle ünlü, doğal biçimli bu ilgi çekici mağarayı keşfedin.

KAREMLİK KOYU

Dünya çapında bilinen 7 kaplumbağa türü vardır ve bunların 3'ü Akdeniz'de bulunmaktadır. Karemlik Koyu'nda bu görkemli canlıları doğal ortamlarında arama şansına sahip olacaksınız.

DEMRE (ÇAYAĞZI) LİMANI

Sudaki büyüleyici yolculuğunuzun ardından teknemiz Demre limanına demirlenecek ve turunuz yakındaki bir müze ziyaretiyle devam edecek.

AZİZ NİCHOLAS KİLİSESİ (İSTEĞE BAĞLI)

Süre: 45 dakika

Giriş ücreti: 390 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Turumuz Demre ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi ile devam ediyor. İlk olarak M.S. 520 yılında inşa edilen bu büyüleyici arkeolojik yapı, 4. yüzyılda koruyucu aziz olan Myra'lı Aziz Nikolaos'un anısına inşa edilen bir kilise olarak faaliyete geçmiştir. Burada eski kilisenin kalıntılarını keşfedebilir, kendinizi Myra antik kentinin hâlâ var olduğu zamanlara götürebilirsiniz.

MYRA ANTİK KENTİ

Süre: 1 saate kadar

Giriş ücreti: 300 tl (veya Türkiye Müze Kartı veya Akdeniz Müze Kartı ile ücretsiz)

Demre'nin en ünlü arkeolojik alanını keşfetme şansı! Myra'nın M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzanan en önemli antik kalıntılarından bazılarını gözlemleyerek tarihe gerçek bir adım atın. Bu durağın iki önemli noktasını keşfetmek için bolca zamanınız var: Roma tarzı bir tiyatro (Likya'nın en büyüğü!) ve yukarıdaki kayalıklara oyulmuş ürkütücü kaya mezarları.

DEMRE-ANTALYA

Tüm destinasyonlar keşfedildikten sonra sizi turunuzun biteceği hareketli Antalya şehrine geri götüreceğiz. Antalya'nın turistik yerlerini keşfetmeye ve Akdeniz kıyı şeridinin keyfini çıkarmaya geri dönebilirsiniz.

DAHİL OLANLAR:
Transfer, öğle yemeği, 7 saatlik tekne turu

HARİÇ OLANLAR:
Ek yiyecek ve içecekler, bahşiş, ören yeri girişleri: Simena Kalesi Giriş Bileti (90 tl), Myra Giriş Bileti (180 tl), Nicholas Kilisesi Giriş Bileti (390 tl)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#14
LOKASYON:
Demre (Antalya çıkışlı)
YEMEK:
Ana yemek: tavuk veya balık; Mevsim salatası (marul, roka, maydanoz, yeşil soğan, tere, nane, havuç rendesi, domates dilimleri, limon soslu zeytinyağı); Meyve (karpuz veya mevsim meyveleri)
ULAŞIM
Deniz   
BULUŞMA:
Bulunduğunuz bölgeye göre buluşma noktası veriyoruz ve sizi oradan alıyoruz
BİTİŞ:
Tur bitiğimizde sizi aldığımız yere tekrar geri bırakıyoruz
İPTAL POLİTİKASI:
Kalkıştan 3 veya daha fazla gün önce yapılan iptal işlemlerinde tam geri ödeme yapılır

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın1 Gün
Demre
14

1.100

en düşük kişi başı